Jak vybrat materiál pro schodišťové zábradlí? Víte, který materiál je ten nejlepší?

Výběr schodišťového zábradlí je důležitý, počítejte s tím, že činíte rozhodnutí na dlouhá léta. Jaké zábradlí je nejlepší, který materiál vyhrává a proč?

Jak vybrat materiál pro schodišťové zábradlí? Víte, který materiál je ten nejlepší?

Ať už vybíráme cokoliv, obvykle chceme, aby nám to co nejdéle také vydrželo. V případě vybavování domácnosti a čehokoliv kolem domu, to chceme dvojnásob. Instalace schodiště může být mnohdy poměrně náročná, proto by nám mělo vydržet dlouhá léta. Schodišťové zábradlí k tomu zajisté také patří. Jak takové zábradlí vybírat? Na materiálu totiž hodně záleží.

pexels-photo-434645

Nemůžete se rozhodnout?

Občas narazíme na problém, že úplně nevíme, co vlastně chceme. Dnešní nabídka je pestrá a všechny materiály mají jistě něco do sebe. Jak se tedy rozhodnout? Každé dobré schodiště plní dvě zásadní funkce, samozřejmě funkci estetickou, protože chceme, aby zábradlí zapadlo do interiéru domu a nijak nenarušovalo celkový dojem, a samozřejmě i funkci bezpečnostní a o tu jde především. Pomoci nám může i snadnost údržby či životnost daného materiálu. Tyhle všechny faktory je vhodné při výběru materiálu zvážit.

Přírodní versus moderní

Mezi nejpopulárnější druh materiálu rozhodně patří dřevo. Dřevo je totiž přírodní, do interiéru vnáší kousek přírody a vypadá velmi efektivně. Dřevěné zábradlí Fa-havlicek má své jisté kouzlo, avšak ne vždy se dobře kombinuje s ostatním vybavením domácnosti. Do některých se ale přímo hodí. Přírodní dřevo má navíc velmi dlouhou životnost, ale potřebuje pravidelnou údržbu. O dřevo je zkrátka potřeba se dobře starat a s tím je nutné počítat.

pexels-photo-6312362

Velmi moderní je skleněné zábradlí, které vypadá velice čistě a minimalisticky. Skvěle se hodí do každé dnešní moderně laděné domácnosti, bude se také snadno kombinovat pro svou lehkost. Sklo jako materiál je také pevné, i zde ale počítejte s nesnadnou údržbou, na skleněném zábradlí pak jsou hodně vidět i nečistoty. Nemusíte se však obávat poničení při nárazu.

Tyto dva úplně odlišné materiály jistě doplňují ještě hliník nebo ocel. Vyhrává ale hliník, který je levný, má vysokou životnost, je bezúdržbový a dá se vybrat z různých barevných kombinací a to díky speciální úpravě. Ocel je pak těžší a mohutnější, o poznání hůře se s ní pak také manipuluje při instalaci zábradlí.

Vybrat si správný materiál je někdy skutečně fuška.