Nezařazené

Krize středního věku útočí na stále mladší muže

Střední věk je období mezi čtyřicátým a padesátým rokem života muže. Avšak se zrychlující se dobou a stále se prodlužujícím věkem je i tento syndrom vyhoření stanovován na dřívější dobu. Krize středního věku je období, kdy se muž zamýšlí nad sebou a poprvé bilancuje život s tím, že některé věci nezvládl a už ani nezvládne pro úbytek energie a životního elánů. Navíc se k těmto pocitům přidávají zdravotní potíže, ubývá zájmu o sex i o partnerský život.
muž za notebookem

Andropauza – mužská menopauza

Jedná se o psychicky i fyzicky náročné období pro každého muže. Hladina testosteronu v těle klesá, s čímž přichází na scénu bolest hlavy či zad, návalům horka, podrážděnosti, depresím, občasné insomnii a k poruchám spánku, samozřejmě jsou zde problémy s prostatou a také s erekcí. Muži v tomto období nemají dostatek fyzické síly, nedostačují už ani sexuální touhy. Muži v tomto období přibírají na váze, což značí, že se zvyšuje riziko onemocnění cév a srdce. Hrozí proto jak infarkt myokardu, tak cévní mozková příhoda.

Co je na vině?

Je třeba rozlišit, zda se jedná jenom o přechodné období, kdy muž může chytit tzv. druhou šťávu, nebo se skutečně jedná o syndrom vyhoření. V tom prvním případě jde pouze o jakési psychické bilancování, ostatně oba dva případy vycházejí v prvé řadě z psychiky. Andropauza naproti tomu, to jsou tělesné změny, které přicházejí s ukončením aktivního sexuálního života a také z psychických změn, které v této době muž zažívá. V obou případech je dobré navštívit psychologa, který vám zaručeně poví, jak to s vámi ve skutečnosti je.
muž v mikině
Jaké má andropauza příznaky?

–          Vypadávání vlasů, vysoké kouty nebo pleš
–          Stárnutí pokožky, ztenčení kůže, výrazná tvorba vrásek
–          Změna postavy, přibírání na váze
–          Srdeční a cévní potíže
–          Riziko vzniku diabetes II. Typu
–          Úbytek kostní hmoty
–          Poruchy a změny nálad
–          Úzkosti
–          Sklony k depresivním stavům
–          Pokles sexuální výkonnosti
–          Problémy s prostatou