Nezařazené

O zdraví se musíme starat

        I.            Rad, které zaručeně zaberou a pomohou je velmi mnoho. Co člověk to názor a každý by vám poradil něco jiného. Možná má ale každý z vás vyzkoušenou metodu, co na něj zabírá a při sebemenším náznaku bolesti, pálení v krku nebo jiných indiciích, ví přesně co má dělat. Pokud ale ne, přidáme několik dobrých rad i my.

     II.            Věřte, že i když se pohybujete mezi samými nemocnými, můžete zůstat fit. Důležitá je síla vaší imunity. Samozřejmě, že není konstantní, ale musí se průběžně posilovat. Doporučení může být spousta. Od hlívy ústřičné, po samotném pobytu na slunci. Ano, na každého platí něco trochu jiného. Někdo to objeví a jiný si nechá poradit. Někdo zkoušel a ví, další zase uvítá testy, podle kterých bude jasnější, jaké potraviny a kdy by měl konzumovat.

   III.            Pokud se ale domníváte že posilováním se dá nějak dohonit vaše imunita v době, kdy už se o vás nějaká ta nemoc pokouší, jste na omylu. To už je totiž pozdě. Imunitu musíme posilovat průběžně a nejlépe pomocí vitamínů. Ideální je vitamín „C“, ale nejlépe v čerstvé formě. Na den se doporučuje cca půl litru ovocných a zeleninových šťáv. Tím dostaneme do těla i vlákninu, a to dělá našemu tělu neskutečně dobře.


Sluníčko jako přírodní antibiotikum

Sluneční paprsky jsou pro naše tělo také velmi prospěšné. Když se nám jich v zimních měsících nedostává, je dobré si za nimi vyjet na hory. Prý týden na horách se sluníčkem, je jako bychom se vydali v létě na dovolenou na čtrnáct dní. Velmi vhodné je také střídat chlad a teplo, saunu a studenou sprchu, teplou koupel a procházku na horách. Tím vším získáte více energie a nebudete tolik náchylní k nemocem. Chození na delší procházky je také velmi blahodárné. Zaprvé nebudete tloustnout, za druhé se budete cítit úžasně.


Na imunitu platí ryba i nemoc

Dvakrát týdně mořské plody, vám také zaručí vyšší imunitu. A když už se přece jen stane, že vás nemoc na chvilku přemůže, nezoufejte. Taková viróza, může nakonec vaši imunitu také posílit.