Nezařazené

Pilates

Má také jednu velkou výhodu. Je to cvičení, které můžeme praktikovat i sami doma, a to v jakékoli denní době. Proto je vhodný pro ty z nás, kteří nemají moc času na to, aby za sportem někam dojížděli. Dobře se hodí například pro maminky, které jsou doma s malými dětmi. Mohou se mu věnovat, když mrňouskové spí. Samozřejmě je vhodné naučit se správné provedení základních cviků pod dohledem odborníka na lekci. To je ideální a investice času i peněz se nám v tomto směru vyplatí. Budeme tak mít jistotu, že cvičíme správným způsobem a cviky budou účinné. Ale můžeme cvičit podle knih či internetu, komu co vyhovuje. Možností je hodně, lze vybírat například z velké nabídky online lekcí.
cvičení pilates
Vnímáme svoje tělo
Když pilates cvičíme, provádíme vědomé, kontrolované pohyby. Vždyť také kniha, která se zasloužila o jeho rozšíření po celém světě se jmenuje „Kontrola“. Napsal ji zakladatel tohoto systému cvičení pan Joseph Pilates. Při provádění jeho cviků spolu hovoří naše hlava se zbytkem těla. „Představí“ se nám svaly, se kterými jsme se ještě neznali. Zjistíme, jak dýchat správně do břicha nebo do zad, jak vytáhnout páteř, aktivovat svaly v pánevním dně a posílit ho, jak se postarat o správné držení těla a další našemu zdraví prospěšné dovednosti. Můžeme se zbavit mnoha obtížných zdravotních problémů.
posilování břicha
Odpočineme si od problémů a starostí
Vzhledem k tomu, že myslíme na správnost našich pohybů a dýchání, můžeme zapomenout na vše ostatní a „vyčistit si hlavu“. Odpočinout si od každodenního obtížného stresu, problémů, trápení. A také získáme potřebnou sílu a energii jim pak efektivně čelit.
cvičení pod prádlem
Bonusem je lepší sex
Ano, tato sportovní aktivita nám vylepší také sexuální život. Zajistí, že v dotřených oblastech své tělo lépe vnímáme. Postará se o jejich posílení a prokrvení. Umíme se lépe uvolnit. Zkrátka vnímáme náš sex mnohem kvalitněji. A s námi samozřejmě i náš partner.