Nezařazené

Podporujte hobby svých dětí

Mnozí psychologové varují před internetem. Je to rozhodně na místě. Internet je nepochybně užitečný a zábavný, ale je to také pořádný žrout času. Může se to zdát jako pozitivní. S internetem se nikdy nenudíte. Máte k dispozici facebook s přáteli, s nimiž můžete komunikovat, pokud si to budete přát a se které si prostě odpojíte, až si to přát nebudete. Můžete kdykoli sledovat videoklipy nebo filmy, můžete hrát online hry. S internetem se prostě nikdy nemůžete nudit. Na straně druhé, pokud je Vám nabízena zábava, kde nerozvíjíte kreativitu, není to dobré. Když už využíváte internet k zábavě, dělejte to tak, abyste svou kreativitu podpořili. Například pište blog, točte videa, vyvěšujte zdařilé fotografie, nebo pracovní postupy či tutorialy.
zábava na pc
 

Podpora rodičů je nezbytná

Současná doba stojí na zážitcích.Například děti jsou vyloženě obětí této zážitkovosti. Není to jen internet, je to celá řada atrakcí, s nimiž se dítě setkává doslova na každém kroku a nedokáže si pak jednoduše najít zábavu samo. Nenajde si skutečné hobby. A člověk hobby potřebuje. Jednak prostě proto, že volný čas by měl trávit činností, kterou má rád a jednak proto, že hobby mají také léčivý vliv. Kdo má své zájmy, dokáže překonat snáze životní krize.
e-mail a klávesnice
Proto pokud jste rodiče, zamyslete se nad tím, že dítě nepotřebuje tolik zábavy, dokonce ani nepotřebuje množství volnočasových aktivit, kde musí dělat to, co po něm chtějí druzí, ale potřebuje předevšímmít své vlastní koníčky. V tomto ohledu je určitě důležité, aby rodiče své děti maximálně podporovali a respektovali jejich volby. Možná toužíte po tom, aby Vaše dítě bylo vrcholový hokejista, ale on brusle vyloženě nesnáší, ale na druhou stranu ho baví skládat modely z druhé světové války. Zkuste to akceptovat a raději ho přihlaste do modelářského kroužku, i když těch malých letadýlek máte tak akorát po krk.