Nezařazené

5 tipů, jak se cítit stylově a pohodlně při cvičení


1.       Zvolte správné funkční oblečení
Na sport jakéhokoliv druhu je nejlepší zvolit funkční oblečení. Je vyráběno ze speciálních materiálů, které díky své struktuře rychle absorbují pot a příjemně vám obepnou tělo. Ohled musíte brát i na druh sportu, na který se chystáte. Na lekci jógy zvolíte jiné oblečení než například na aerobik nebo spinning.
jóga meditace
2.       Vyberte správnou velikost
Nemůže se vám stát nic nepříjemnějšího, než že vám budou padat legíny či se vám bude vyhrnovat tričko. Proto vždy zvolte správnou velikost. Pokud vás budou škrtit legíny v pase, nikdy si svou lekci neužijete. Na jógu a pilates, tedy na lekce v pomalejším tempu, někdy neškodí i volnější oblečení, například tričko, které si můžete zastrčit v případě nutnosti do legín nebo volné tepláky, které můžete skombinovat s tílkem.
3.       Pořiďte si sportovní spodní prádlo
Sportovní podprsenku dnes už vlastní snad každá žena. Ale přiznejme si, že výběr té správné je velmi těžký. Musíme se soustředit na velikost, materiál, ale také stupeň opory. Dnes je na trhu velké množství krásných a stylových podprsenek, které mají různě řešená záda. Dalším kouskem, do kterého se vyplatí investovat, jsou bezešvé kalhotky. V nich se budete cítit pohodlně a navíc se vyrábějí z funkčního materiálu.  
4.       Slaďte se
Kombinovat a vyšperkovat můžete i sportovní outfit. Máte ve skříni více funkčního oblečení? Kupujte si podobné barvy a kombinujte! Dokupujte i stylové doplňky v podobě čelenek, potítek, ponožek a samozřejmě sportovních bot. Na výběr je i ze sportovních tašek, lahví a ručníků. Dalším doplňkem, který je potřebný, ale dá se s jeho výběrem pohrát, je podložka. Pokud navštěvujete lekce, kde se využívá, máte jistotu svého místa, které vám nemůže nikdo narušit.
jóga cvičení
5.       Kvalita před kvantitou
Vždy mějte na paměti, že je lepší investovat do kvalitního kousku, který se vám po prvním vyprání nerozpadne v pračce. Proto pozorně čtěte materiálové složení a řiďte se pokyny pro praní, které jsou uvedeny na cedulce. Pokud cedulku budete odstraňovat, nastudujte si její obsah dříve, než ji na dobro vyhodíte. Vždy se vyplatí mít méně věcí, které budou kvalitní a sednou vám, než plnou skříň nepadnoucího oblečení.  Jednoduše řečeno – upřednostněte kvalitu před kvantitou!