Antigenní testy jsou velkou oporou

a ad>

V podstatě se dá říci, že omezení, zákazy a příkazy, které se poslední měsíce střídají, tak neberou konce a je pravdou, že si snad každý vytouženě přeje brzký návrat do normálního života. Na druhou stranu je třeba se podívat i na tu skutečnost, že se dělá vše proto, aby se zabránilo Covidu-19, aby ničil lidské životy. Díky tomu Ministerstvo zdravotnictví udělilo výjimku a na trhu se začaly prodávat antigenní testy z nosu, které si může v podstatě zakoupit kdokoliv a v klidu si sám doma test provést. Není to nijak náročné a skutečně to zvládne každý, aniž by se musel obávat o své zdraví.

výtěr z nosu

Výběr antigenních testů

Doposud byly nejrozšířenější testy, kdy odběr provádí zkušení zdravotníci z nosohltanu. V současné době si lze zakoupit antigenní testy na odběr vzorku z nosu, případně zvolit testy zaměřené na sliny. Pokud se zaměříte na odebírání vzorku pro testování z nosu, tak se nejedná o žádný bolestivý úkon. Provádí se jednoduchým výtěrem z přední části nosní dutiny, čímž se vylučuje hlubší stěr z nosohltanu. Součástí antigenního testu je odběrová tyčinka a je dostačující ji zasunout pouze tak 2-3 cm od nosních dírek. Poté provést stěr. Ten se vloží do připraveného roztoku. Pokud budete postupovat dle návodu, tak vše bude v naprostém pořádku a během 15 minut budete znát výsledek.

maska a test

Výsledek určí, co bude dál

Tento rychlý antigenní test na Covid-19 si může udělat kdokoliv, aniž by to musel hlásit. Pokud vyjde negativní, tak přece jenom to uklidní psychiku testovaného a ví v podstatě na čem je, i když se zrovna necítil nejlépe. Výsledky jsou určeny k identifikaci nukleokapsidovému proteinu – antigenu SARS-CoV-2. Právě odběry z nosu i tímto způsobem jsou ideální ke zjištění akutní fáze nemoci. Pozitivní výsledek naznačuje přítomnost virového antigenu a je nutné tento stav nahlásit svému ošetřujícímu lékaři, který dá pokyny, co bude dále následovat.