Postavte odolnou střechu

Odolná střecha je u nemovitostí nutností, aby nám do ní neztékalo. Na mnoho staveb můžeme použít jako střešní krytinu polykarbonát za dobrou cenu.

Postavte odolnou střechu

Několik faktorů

O řadě věcí již rozhodujeme při plánování, a proto musíme myslet na volbu střechy již při plánování této stavby. Prvním faktorem je sklon, protože ten má vliv na odvod vody a každá krytina má dané určité vhodné rozmezí. Hned potom je důležitý tvar a konstrukce, kdy bychom měli počítat třeba se sněhovou pokrývkou, což je velká zátěž navíc, ale zase je zbytečná předimenzovaná konstrukce, jenž namáhá základy. Na internetu je spousta inspirace, takže třeba můžete nakouknout na profesionální společnosti a podívat se na ukázku práce s fotkami.

stavba střechy

Také záleží na tom, kde bydlíte, protože někde jsou velké poryvy větru, kdy je skutečně riziko u střech s velkými převisy, že krytina, popřípadě část střechy bude nadzvednuta a uletí. Neměli bychom se dívat jen na cenu, protože velmi důležitá je živnost různých materiálů. Třeba takové dřevo se vyplatí napustit vhodným prostředkem třeba ve dvou vrstvách natřít odolnou barvou.

Střešní krytina

Konstrukci nemůžeme samozřejmě nechat jen tak otevřenou, protože by nám dovnitř pršelo a tím by stavba chátrala. V dnešní době je krytin na výběr již několik, a proto máme skutečně možnost výběru. Musíme se řídit hned několika faktory, kdy prvním je například sklon střechy. Samozřejmě se to odvíjí také od samotné konstrukce, protože když jsem dávky jednotlivé latě půl metru od sebe, tak nemůžeme mít na střeše tašky.

zasněžená střecha

Pokud se bavíme o stavbách jako je pergola tak tam nám dost záleží na ceně. Můžeme, proto použít polykarbonát bronz Lehke-krytiny.cz jenž na rozdíl od toho klasického není průhledný, což je pro řadu lidí žádoucí. Pod pergolu se totiž můžeme hezky schovat před Sluníčkem, které na nás nebude svítit po celou dobu oslavy. Trapézový typ je navíc vlnového profilu, takže jel můžeme hezky překládat přes sebe. Cenově se pohybujeme zhruba od 280 Kč za metr čtvereční, a proto tato volba může být pro Vás skutečně výhodná.