Modely z půjčovny společenských šatů si rezervujte včas

Vyplatí se půjčení svatebních šatů anebo ne

Ceny půjčovného se liší v mnoha ohledech od lokality, firemního zázemí a jednotlivých modelů. Vždy jsou však ceny nižší než při zakoupení nového kusu, což je v případě svatebních oděvů zásadní. Nevěsta zkrátka ve svatební den nepředpokládá, že se bude za pět, deset let rozvádět a za patnáct let vdávat znovu. U šatů z půjčovny musíte sice akceptovat, že je některá nevěsta již oblékla před vámi, ale tomu také odpovídá cena. V průměru počítejte s cenami půjčovného v rozmezí od 5500 do 13000 korun.

půjčovna šatů

Jak probíhá rezervace

V zásadě platí nepsané pravidlo, že čím dříve provedete rezervaci, tím větší výběr máte a pochopitelně je i větší pravděpodobnost zajištění na daný termín. U svatebních šatů je největší zájem v období od dubna do konce září a vyplatí se rezervaci provést i s půlročním předstihem. Společenské šaty nebo svatby v zimě nevyžadují tak dlouhou dobu. U plesových modelů od ledna do března většinou postačí 3 – 4 týdny předstih. Záleží ovšem na štěstí, někdy se stává, že i týden před akcí lze požadovaný model zajistit, raději však na to nespoléhejte.
K rezervaci je zpravidla třeba občanský průkaz (platný) a záloha, která bývá zhruba polovina půjčovného. Teprve při převzetí modelu se složí vratná záloha, která je pro salon zárukou, že se vrátí šaty v pořádku, případně je salon oprávněn ji využít na poplatky spojené s čistírnou atd.

společenské šaty

V ceně půjčovného bývá i čištění od běžného zašpinění potem, prachem na dolním lemu, make-upem apod. Příplatky se hradí v případě zašpinění trávou, bahnem, květovým pylem, kávou, vínem, dehtem nebo asfaltem a podobnými typy nečistot.

Doplňky

Některé půjčovny společenských šatů umožní i dokoupení doplňkového sortimentu, např. závoje, korunky, podvazků, bižuterie, punčoch nebo svatebních střevíčků. V některých případech lze také z půjčovny šaty odkoupit, jestliže nejsou momentálně zarezervované. V kolekcích bývají i výprodejové kusy za výhodnou cenu.