Nezařazené

Nejlepší výlety na Srí Lance: historické skvosty, divoká příroda a nezapomenutelné pláže

 Zažijte vše, co Srí Lanka nabízí – historii, pláže a volně žijící zvířata.
 

Pevninou i na moři
Začněte v Negombu a zamiřte do hezkého městečka Kandy, kde můžete navštívit plantáž koření a prozkoumat starobylý Chrám zubu. Projděte se po Ella Rock a navštivte slony v národním parku Udawalawe. Pokud budete chtít strávit nějaký čas s velrybami a delfíny, vydejte se do Galle na jižní pobžeží a vychutnejte si šnorchlování, surfování a grilování na pláži.
beach srí lanka

Chuť exotiky
Dopřejte si na Srí Lance i pořádný gurmánský zážitek. Od super čerstvých mořských plodů z trhu Negombo až po ohnivé kari vařené v místních domech. Nakupovací výlety na místní trhy Vám nabídnou množství barevného koření a exotické zeleniny.

Cyklistika na zapomenutých cestách
Zažijte Srí Lanku na kole. Jízdou po malých silnicích se dostanete pod kůži této nádherné zemi a poznáte lépe místní. Úžasné výlety jsou třeba přes čajové plantáže Nuwara Eliya k budhistickým zříceninám Buduruvagela. Dalším příjemným cyklistickým zážitkem je jízda přes národní park Bundala s příjemnou přestávkou na plážích Ahangama.
sochy na Srí Lance

Zažijte divokou Srí Lanku
Dopřejte si výlet za divokou zvěří do slavných národních parků a mořských rezervací. Navštivte například deštný les Sinharaja, který je na seznamu světového dědictví UNESCO a je posledním pozůstatkem tropických nížin na Srí Lance. V národním parku Yala máte možnost vidět slony, leopardy, vodní ptáky a jiná divoká zvířata. V Galle můžete zažít neuvěřitelné pozorování velryb a delfínů.

Prozkoumejte chrámy a čajové stezky Srí Lanky
Podnikněte trek hluboko do srdce Srí Lanky a objevte málo navštěvované části tohoto ostrovního ráje. Největšími lákadly jsou geografická rozmanitost, 2500 metrů vysoké vrcholy (Adamův vrchol), smaragdově zelené čajové plantáže, rozsáhlé lesní rezervace a tropické pobřeží (záliv Arugam).