Nezařazené

Retro lednice

Pokud porovnáme technické a vnitřní parametry těchto lednice, oproti klasickým kombinovaným lednicím, dospějeme k závěru, že retro lednice spadají do průměru.  Většina z nich patří do kategorie A++, což není úplně nejhorší výsledek, ale nejlepší rozhodně také ne. Nedá se u nich vyzdvihnout spotřeba či rozměry, ale jde především o vzhled.
Zásadním rozdílem oproti běžným lednicím je cena. Parametry se vyrovnají klasickým lednicím střední třídy, jejichž cena se pohybuje do 10 000,- Kč, za retro lednici si připlatíte jednou tolik, pokud budete chtít opravdu vysokou kvalitu, může vás lednice vyjít i na 30 000,-. 
žába u lednice
Jak již bylo řečeno, tyto lednice si zákazníci kupují především proto, jak vypadají, a je pravda, že do domácnosti skvěle zapadnou. Vybrat si můžete z několika barev, nejčastěji krémové, červené či černé a zpravidla na nich nenajdete ostré hrany, ale zaoblené křivky a různě „zdobená“ madla.
V testu těchto lednic nejlépe dopadla značka Gorenje, která obsadila první tři pozice. Absolutním vítězem testu se stal typ ONRK 193C, energetická třída A +++, mrazící kapacita 8 kg za den. Novinkou od této značky je typ VW Bulli v bordó nebo světle modré barvě. Pořídit ji můžete za 34 990,- Kč. Veškeré technické a ostatní parametry jsou dostupné na stránkách výrobce. Další místo obsadila lednice Amica VD 1442 AB, energetická třída A ++ s mrazící kapacitou 2,5 kg za den.
žába v  lednici
Pokud budete řešit, jak skloubit cenu a vzhled, je ideálním řešením DAEWOO FN 153CWQ. U této lednice je největším záporem absence mrazáku a menší vnitřní prostor. Dá se koupit asi za 7 500,- Kč. Vzhledem k menší velikosti se hodí spíš do menších domácností nebo například na chatu. Vnitřní objem je 124 litrů, což je dostačující asi pro dvě osoby, takže větší rodiny se budou muset pravděpodobně rozhlédnout po větším modelu.