Nezařazené

Nákupy přes Amazon? Už jedině v češtině!

Amazon se řadí mezi nejstarší a největší internetové obchody. Firma, která kromě internetového prodeje vyrábí vlastní čtečky elektronických knih, má roční příjem okolo 7 miliard dolarů. První evropské pobočky fungovaly ve Velké Británii, Francii, Německu a Itálii. V prosinci roku 2009 začaly tyto evropské pobočky zasílat do ČR zboží ze všech produktových kategorií.

amazon

Takže až doposud museli čeští zákazníci využívat pro nákup zahraniční stránky Amazonu. Nyní je všechno jinak. Od začátku listopadu 2017 nabízí německá verze Amazonu zboží v českém jazyce. Kromě toho mohou čeští zákazníci komunikovat v češtině i se servisem a klientskou podporou. Pro nákup v českém jazyce musíte navštívit německé stránky Amazonu a v horní nabídce si zvolit češtinu. Můžete se tak těšit na české názvy milionů produktů, jejichž počet ještě dále poroste.

Dále na sekci Můj účet, uživatelskou nápovědu či potvrzení objednávky a zásilky v češtině. Ani tento seznam funkcí není konečný a bude se pro českého uživatele rozšiřovat. Ceny produktů jsou zatím uvedeny pouze v eurech, ale alespoň koncová částka se Vám ukáže i v korunách. Pokud si objednáte zboží alespoň za 39€, nebudete platit poštovné. Je už na vás v jaké měně budete chtít zaplatit. Některé zboží bude dokonce zasíláno z českých logistických center Amazonu.

obchod

Stavbu logistického centra Amazonu u Prahy doprovázely silné emoce!
                Amazon se tímto vstřícným gestem vůči českému zákazníkovi snaží podpořit své postavení na českém trhu. Velké emoce zde Amazon vzbudil již v roce 2013, kdy se rozhodl v České republice vybudovat obrovské logistické centrum. Obyvatelé Dobrovíze u Prahy sice proti tomuto záměru tvrdě protestovali, přesto ke stavbě obří haly nakonec došlo. Sklad Amazonu, ve kterém našlo práci více jak 1 500 lidí, zahájil plný provoz na začátku září 2015. Amazon měl zájem o stavbu ještě jedné podobné haly v blízkosti Brna, ale brněnští zastupitelé ji několikrát neschválili, a tak další sklad Amazonu v ČR zatím nestojí.