Nezařazené

Webové stránky MPSV vám mohou prokázat dobrou službu! Hledáte informace o zvýšení rodičovského příspěvku? Zamiřte na web MPSV!

Ač se to nezdá, ale i webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí vám mohou posloužit k poskytnutí spousty důležitých a zajímavých informací. Zejména v poslední době médii „propíraný“ rodičovský příspěvek. Mnozí rodiče stále nevědí, v jaké fázi se rozpracovaný návrh na zvýšení rodičovského příspěvku od nového roku nachází. Ani vlastně neví, koho se bude týkat, zda oni budou mít nárok na výplatu nově navýšeného rodičovského příspěvku o 80.000, -Kč. Tato částka je dosti vysoká a není divu, že rodiče malých dětí jsou v nejistotě a neví kam se obrátit na radu, co mohou pro zvýšení dávky udělat.
malý bráška
Pokud jste rodičem dítěte a pobíráte na něho rodičovský příspěvek, máte reálnou šanci dosáhnout na zvýšený rodičovsky příspěvek od 1. 1. 2020. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové prošel prvním čtením ve sněmovně a míří k dalšímu schvalování.
Pokud vás zajímají podmínky zvýšení rodičovského příspěvku, neváhejte a určitě navštivte webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí, kde naleznete žádané informace. Pokud totiž zajdete s dotazem na úřad práce, který vám rodičovský příspěvek vyplácí, tam odpověď nenaleznete. Jelikož referentky úřadu práce vám nemohou podat žádnou novou informaci, jen tu, kterou si i vy můžete vyhledat na webu MPSV.
pokládání peněz
A co pro vás může být zajímavé? Pakliže vám v blízkých dnech má výplata rodičovského příspěvku končit, zvažte, zdali si výplatu dávky neprodloužíte do příštího roku. Ale má to smysl jen tehdy, když vaše dítě, na které pobíráte v současnosti rodičovský příspěvek, bude k 1. 1. 2020 mladší 4 let! Alespoň toto vyplývá z návrhu, který prochází dalším schvalováním.
Na webu MPSV rozklikněte sekci Novinky zprávu: Poslanecká sněmovna v prvním čtení schválila zvýšení rodičovského příspěvku. Ve článku naleznete odkaz na bližší informace k čerpání dávky.
Podle návrhu by rodičovský příspěvek mohly čerpat rodiny:
1. S dítětem mladším 4 let k 1. 1. 2020
2. Aktivně pobírající rodičovský příspěvek
3. Možnost čerpat až 80 tisíc navíc se bude odvíjet od věku dítěte a maximální možné měsíční částky, která se odvíjí od peněžité pomoci v mateřství