Nezařazené

Zbytečně předražená dovolená

I když si dáváte před dovolenou pozor, abyste na něco nezapomněli, i tak se vám může stát, že něco zapomene. Možná je to určitou nervozitou, spěchem a samozřejmě tím, že máte na mysli plno věcí, co vše na poslední chvíli musíte zařídit.

Současné výdělky jsou o trošku vyšší než ty minulé, tak mnozí si na dovolenou odkládají peníze už několik měsíců. A ti, co nechtějí mít zbytečné vedlejší výdaje při útratě, tak si cizí měnu koupí předem u nás doma, v tuzemských směnárnách.
pokladnička na hromadě peněz

Možná, že vás už špatné zkušenosti ve výběru cizí měny poučily, když jste si ji vybírali v zahraničním bankomatu. Pokud jste ochotni přijmout pár osvědčených rad, a nejen od finančních odborníků, tak než odjedete na dovolenou do zahraničí

· před odjezdem nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. A pokud nemáte pojištěnou platební kartu, tak ji pojistěte proti ztrátě.

· V zahraničí je nejvíce výhodné platit platební embosovanou kartou Visa, MasterCard nebo bezplatnou modrou kartou Curve.

Tento způsob platby se vyplatí hlavně v zemích EU, Americe a Asii. Ale je důležité vědět ještě před odjezdem, jakou kartou budete platit. Poradit vám mohou v bance.

· U plánované dovolené je dobré sledovat kurz měny, kterou potřebujete a kupte si ji ve výhodném kurzu s předstihem.

· Hotovost v cizí měně mějte pouze jako kapesné, případně pro platby v restauracích.

· Kartou plaťte pouze tam, kde mají platební terminál.

· Pokud si budete v zahraničním bankomatu vybírat peníze, podle toho o jakou banku se jedná, vám budou účtované poplatky. Některé bankomaty vám tyto poplatky ukážou hned na obrazovce. V případě, že peníze neodeberete včas, tak se může stát, že bankomat si je vezme zpět. Tuto reklamaci ohlaste hned bance, která vám tyto peníze přes bankovou asociaci vrátí.

dvě bankovní karty
Mnozí z nás pravděpodobně neznají bankomatovou platební kartu Curve. Je vydávaná britskou společností
© Curve 1 Ltd. Má velmi vysokou bezpečnost a její výhody spočívají hlavně v tom, že dokáže spárovat více vašich karet do jedné. (Ale ne všechny!). Veškeré platby a výběry, jak v zahraničí, tak i doma, jsou bez poplatků a v nejvýhodnějším kurzu. Tuto kartu si můžete zdarma objednat a stáhnout pouze přes mobilní aplikaci chytrých telefonů Android a iOS.