Zařaďte PWS Čistič plus do svého bazénového příslušenství

Přemýšlíte o menším zahradním bazénku, například kruhového průřezu, který bude nadzemní a bude jej možné vždy po ukončení koupací sezóny demontovat a uklidit? Pak nejste sami, s tímto nápadem přichází mnoho zájemců a podstatné je, že se jedná o cenově dostupné výrobky, s nimiž pro relaxaci a zlepšení nálady v letním období bohatě vystačíte.

skákací prkno u bazénu

Do celkové investice byste však měli započítat i příslušenství pro zajištění požadované jakosti vody, které je i u těch nejmenších bazénů a vířivek nutností. Jde zejména o filtrační zařízení, bazénovou chemii, schůdky, testery, teploměr, dávkovací plováky, bazénové vysavače a mimo jiné i některé docela nenápadné drobnosti, bez jejichž pomoci nebude koupání na takové úrovni, jakou si představujete.

holčička v bazénu

Jedním z nich je PWS Čistič plus 2l Chlorito. Je to přípravek, který odstraňuje usazené nečistoty na stěnách nebo na dně bazénů, s nimiž si neporadila filtrace nebo chemické desinfekční prostředky. Usazeniny se tu tvoří z několika důvodů, především díky tukové vrstvě naší pokožky, která se uvolňuje do vody, a dále vlivem rozpuštěných opalovacích a ochranných krémů, kosmetiky, make-upů, zbytků mýdel, šamponů, pracích prášků z plavek a nečistot na pokožce, které nejsou dostatečně umyté při sprchování. Do vody se dostává i množství nečistot z ovzduší, z nichž mnohé se mohou na stěnách bazénu přichytit. Čistič plus ovšem nezbaví povrch bazénu vápenitých úsad z velmi tvrdé vody.

Čisticí přípravky tohoto typu byly vyvinuty na základě mnohaletých zkušeností v praktickém provozu, kdy jsou zahradní bazény zatížené i několik dnů v týdnu. Výhodné jsou u malých nádrží v průběhu sezóny, kdy lze vodu z bazénu vypustit a jeho vnitřní povrch vyčistit, ovšem uplatnění najdou i u velkých bazénů, které se čistí zejména před zazimováním a na jaře před začátkem koupací sezóny.