Hledejte úspory


Neustále kolem sebe vidíme, jak zdražují energie, a nejen energie. Není proto od věci, pokud se zamyslíme nad možnostmi, jak v domácnosti něco ušetřit.

Bylo by bláhové myslet si, že změníme jednu věc a ušetříme tisíce, ale funguje to opačně, změníme hodně malých věcí a ušetříme tisíce.

Vezměme si vytápění bytu v zimě. Venku mínus deset a vy doma chodíte v kraťasech a tričku? Tady se opravdu dají ušetřit tisícovky ročně, když přestanete s přetápěním vašeho bytu a začnete doma v zimě chodit v dlouhých kalhotách a mikině. Snížením teploty v bytě o dva, tři stupně, může znamenat úsporu energie a tím i financí skutečně v řádu tisícovek. Kraťasy nechejte na léto a doma v zimě raději šetřete na topení.

žárovka

Další možnou ušetřenou korunu můžete získat, pokud si doma vyměníte klasické žárovky za LED světla. LED žárovky mají nižší spotřebu elektrické energie, a přitom mají lepší svítivost. LED nástěnná svítidla Light4home se hodí do každého pokoje vašeho bytu. S rozsvíceným LED světlem mohou vaše malé děti v klidu spát a vy se nemusíte budit ze snu při představě, kolik zaplatíte za účet za elektřinu. Kromě toho LED žárovky mají větší životnost, a tím pádem vydrží mnohem více zapnutí a vypnutí.

žárovka

Další věcí, jak ušetřit v domácnosti je voda. Největší spotřebu máme v kuchyni, tam k největší úspoře pomůže myčka nádobí. Nezapomeňte ale, že ji máte pouštět jen, když je naplněná špinavým nádobím tak, že už tam ani lžička na čaj nevleze. Totéž platí o pračce, kterou byste měli vždy pouštět, jen když je naplněná špinavým prádlem podle programu, který spouštíte, navíc byste neměli zbytečně prát prádlo na vyšší teplotu, než je nutné. A místo sušičky používat věšáky prádla na balkoně nebo na zahradě, to vám prádlo bude i příjemně vonět bez aviváže.

Začít šetřit s maličkostmi, to může v konečném důsledku přinést docela pěknou úsporu peněz.