Jak zařídit, aby byla zahradní trampolína bezpečná?

Není pochyb o tom, že nejen děti mají rády nejrůznější atrakce. I proto jsou koneckonců například poutě tak oblíbené. A jednou z nejoblíbenějších věcí, které zde lze najít, jsou i trampolíny. A není divu. Umožňují nám jednak vyskočit podstatně výše, než bychom zvládli vlastními silami, ale zároveň díky nim můžeme ve vzduchu provádět kousky, jako například salta, která by byla jinak nemožná.

Je jen pochopitelné, že si toho všimli i obchodníci, a začali vyrábět trampolíny, které si můžeme pořídit domů. Jsou samozřejmě obvykle menší, než ty, které vídáme na poutích a jiných akcích, ale je fakt, že na nich bude v jednu chvíli podstatně méně lidí.

trampolina3

Zde je však potřeba být na pozoru, zejména pokud máme děti. Zahradní trampolína sice může přinést hodiny zábavy, avšak není zcela bez nebezpečí. Právě kvůli jejímu menšímu průměru snadno hrozí, že si především dítě špatně vypočítá skok a dopadne mimo ni. Jaké to může mít následky, není třeba říkat.

Je tedy jen na nás, abychom zařídili, že trampolína bude bezpečná, aniž bychom ubrali cokoliv ze zábavy, kterou přináší. A samozřejmě máme hned několik možností, jak na to.

trampolina4

Tou nejzákladnější je koupě kvalitního výrobku. Jistě, najdeme i velmi levné modely, avšak ty obvykle dlouho nevydrží, a navíc se snadno poškodí. Například se lehce zlomí nožička, případně prasknou švy, které drží odrazovou plochu napnutou. Co by se mohlo stát, pokud by na ní zrovna v té chvíli skákalo dítě, si můžeme snadno představit.

Ovšem samotná koupě kvalitního výrobku nestačí. Jistě jste si všimli, že trampolíny na oficiálních akcích mají kolem sebe síť. A rozhodně není špatný nápad se nechat tímto inspirovat a vyrobit ji také. Jen pamatujme, že by měla být z dostatečně měkkého materiálu, avšak zároveň dost pevná. Jen tak zajistíme našim dětem dostatečnou bezpečnost. A to je to nejdůležitější.