Jaké výhody mají nebankovní hypotéky

Snad každý člověk sní o tom, že bude bydlet ve vlastním domě či bytě. A není divu, má to celou řadu výhod. Nikoliv nejmenší je pak ta, že nemusíme nikomu platit za to, že můžeme danou nemovitost užívat. Ani se nemusíme bát, že nám majitel neprodlouží smlouvu. A v neposlední řadě máme také podstatně volnější ruku, co se týče úprav.

Problém však je, že cena nemovitostí rozhodně není nejmenší. Je to především proto, že se jedná o omezenou, ale velmi žádanou komoditu. To samozřejmě tlačí cenu nahoru. Také samotná stavba domu není levná záležitost, což se také musí do celkové ceny promítnout.

hypoteka1

Avšak ačkoliv je to vše pochopitelné, pravdou je, že si vlastní byt může dovolit jen malé množství lidí, tedy pokud jim rodiče již od mala nešetřili, ať už do kasičky nebo prostřednictvím některého ze stavebních spoření. Znamená to tedy, že ti ostatní mají smůlu?

Nikoliv nezbytně. Řešením pro ně může být hypotéka, tedy nebankovní půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Ta může být poskytována jak bankami, tak nebankovními společnostmi.

Na trhu je jí samozřejmě mnoho druhů, avšak nejčastěji se rozlišují bankovní a nebankovní hypotéky. Avšak zatímco ty první vnímáme jako solidní, u těch druhých už mnozí z nás váhají. Avšak právě ony mohou svým klientům nabídnout věci, které banky nemohou.

hypoteka5

Je totiž potřeba si uvědomit, že banky jsou svázány podstatně přísnějšími pravidly. Proto jsou to právě nebankovní společnosti, které mají mnohem variabilnější podmínky. Je tedy mnohem pravděpodobnější, že zde najdete takovou, která vám bude vyhovovat.

Také mnohdy nepožadují doklad o výši příjmu, a často vás ani neprověřují v registru dlužníků. To znamená, že na ni dosáhne mnohem větší množství lidí. Zde je však potřeba mít na paměti, že penále za neplacení bývají velká. Proto je dobré si předem ujasnit, zda skutečně budeme schopni danou částku splácet.

Ať už si však vyberete jakkoliv, rozhodně je to lepší možnost, než nájem. Takhle totiž bude ona nemovitost jednou skutečně vaše.