Rozinky Golden Jumbo OILSEED SERVICE s.r.o. z úrodné oblasti v údolí řeky Aconcagua

Také vás občas popadne chuť na nějaký zákusek – dortík, oplatky a další cukrovinky a pak si vyčítáte, že zas budete přibírat, a že jste provedli něco nezdravého?

Vyhýbejte se sladkostem – dejte si raději rozinky – sušené hroznové víno, tedy rozinky, jsou vydatným zdrojem sacharidů, jsou natolik sladké, že snadno zastoupí komerčně produkované sladkosti. Chuť na sladké je také návyková, to platí hlavně o nezdravém bílém cukru, který neobsahuje takřka žádné živiny a naopak je nás o ně okrádá. Rozinky jsou skvělou volbou, když nás taková chuť zaskočí, kromě sacharidů totiž obsahují i vlákninu, která tlumí vylučování inzulinu, a kromě vlákniny i mnoho vitamínů a minerálních prvků. Rozinky lze dobře kombinovat s arašídy nebo kešu či makadamovými ořechy, takto skvěle chutnají a dodají spoustu energie rozhodně zdravějším způsobem, nežli v podobě oplatek a sušenek. Můžete je samozřejmě smíchat i s dalšími druhy sušeného ovoce a oříšků.

údolí řeky Aconcagua

Velmi chutné a výživné nejsou jen malé drobné plody tmavě červené barvy, které jsou u nás běžně na trhu, ale rovněž odrůda Golden jumbo. V hojné míře se pěstuje v Jižní Americe na prosluněných vinicích, kupříkladu v Chile, v oblasti dolního toku řeky Aconcagua. Chilské rozinky OILSEED SERVIS s.r.o. vynikají svou šťavnatostí a výbornou chutí a samozřejmě složením živin.

velké rozinky

Můžete je mít doma i ve větším balení delší dobu, i když neobsahují žádné chemické konzervanty a další přísady. Přirozeným konzervantem je právě vysoký obsah sacharidů, takže můžete být bez obav z náchylnosti na plesnivění a rozvoj hniloby. Skladovat byste je ovšem měli mimo dosah denního světla a v uzavíratelných zip sáčcích, odkud vytlačíte vzduch, aby tak rychle neoxidovaly.

Máte-li doma psa nebo kočku, rozinky jim rozhodně odepřete, stejně tak čokoládu a kakao, mohou jim přivodit i smrtelnou otravu (rozinky především ledvinovou sepsi).