Kde ušetřit, když bydlíte v bytě?

Jste majitelem či majitelkou bytu? A přemýšlíte nad tím kde a jak ušetřit? Pokud ano, tak vám dáme pár zajímavých tipů pro dnešní den. Žijeme v 21.století kdy si málokdo může dovolit už vlastní byt nebo dům, protože jejich cena stále stoupá. Za pozemek, který byl před rokem za přijatelnou cenu o které jste přemýšleli, najednou je o několik desítek procent vyšší. Ano myslíme to naprosto vážně, protože kdo by chtěl platit o několik stovek tisíc více za pouhý pozemek, který navíc není kompletně zasíťovaný, a na vás čekají další a další výdaje? Většina lidí se proto raději uchýlí k variantě koupi bytu, který je o nějakou tu částku daleko nižší.

ložnice

Kdo bydlí ve vyšším patře tak v zimě může využít té výhody, že může být jeho byt vytápěn sousedy, nebo si na nejchladnější stranu kam celý den nepřijde slunce, udělat krásnou a pohodlnou ložnici. Levný a drahý proud se také dá velmi dobře využít ku vašemu prospěchu. Proč vařit, prát nebo žehlit či vysávat koberce v dobu, kdy je spuštěný právě drahý proud? Stačí si tedy sepsat na obyčejný papír, který budete mít později někde na lednici nebo u pračky položený, že v danou dobu už šetříte. Ale zateplit svůj byt můžete také pomocí tekutých tapet, které jsou na internetu poměrně známé. Navíc i tlumí zvuky, což pro bydlení v bytě je naprosto ideální.

hrnek

Velké obývací skříně nebo i ty vestavěné vám také udělají skvělou službu. Čím více zastavěný byt i o to více tepla. A kdo si rád napouští několikrát týdně plnou vanu vody, tak si může tento zvyk na nějaký ten čas odepřít a dopřát i svému tělu větší pohodlí, protože díky častému nakládání se ve vaně se naše tělo odmastí, což pro naši kůži není vůbec dobré. Proto i ušetříte určitě za drahé vyživující krémy na suchou pleť. Místo věčně puštěné televize na kterou se zrovna nedíváte, ale máte jí pouze jako takovou kulisu, když jste doma sami, zkuste využít možnosti procházky nebo nějaké té domácí práce do které se vám delší dobu nechce.