Ne vždy se finančně daří

Když se někdo pouští do soukromého podnikání, činí tak pochopitelně v první řadě ve snaze si na sebe tímto počínáním vydělat. Je to totiž zaměstnání stejně jako kterékoliv jiné a soukromý podnikatel tedy musí mít výnosy, z nichž se dá žít. Plus pochopitelně musí dosáhnout natolik vysokých zisků, aby se jimi udržela v chodu i firma samotná.

Tolik tedy teorie. Jenže jak všichni z mnoha sfér našeho života víme, je teorie nejednou i na hony vzdálená praxi. A tak i u podnikatelů sice platí, že si tito musí vydělat na živobytí, jenže se jim toho nejednou z nejrůznějších důvodů nedaří dosahovat. V podnikání je mnoho věcí, jež se mohou pokazit a zkomplikovat člověku život.

americké peníze

A co si má soukromník počít, když mu jeho podnik přestane vynášet? Předně si tento musí uvědomit, že je v tom sám, že za něj jeho problémy nikdo nevyřeší a nikdo mu také nedá žádné peníze jen tak z dobroty svého srdce.

A pak? Pak se takový podnikatel musí postarat, aby se mu podařilo scházející peníze nějak získat. I kdyby to mělo být za cenu vzetí si půjčky, musí zajistit, aby bylo ve firmě z čeho žít a za co podnikat.

A pro jakou půjčku se soukromník často rozhoduje?

čas jsou peníze

Je-li dotyčný skutečně v nesnázích, je jeho volbou nezřídka nebankovní hypotéka. Pro což tu existuje velice pádný důvod. A to ten, že tady dotyčnému určitě půjčí, a to po splnění pouhých velmi jednoduše splnitelných podmínek.

U takové nebankovní hypotéky se totiž nemusí nezbytně prokazovat ani vysoké příjmy, ani dobře vypadající daňové přiznání, nedělají se tu drahoty ani kvůli nějakému tomu záznamu v registrech dlužníků, exekuci a podobně.

Tady stačí jednoduše dání nějaké žadatelovy nemovitosti do zástavy plus aspoň minimální schopnost splácet. A rázem lze naprosto bez problémů dostat třeba i učiněnou hromadu peněz, a to za všestranně výhodných podmínek. A kdo by dokázal odolat?