Nejlepší ingredience pro vaši pleť

Spousta žen v rámci péče o svou pleť kombinuje nejrůznější ingredience tak, aby dodaly své pleti to nejlepší a snaží se redukovat případné problémy nebo nedokonalosti, které na pleti mají.

Jak se ale vyznat v těch všech ingrediencích, které v kosmetice jsou? Možná se vám to nezdá, ale jen v jednom krému můžete najít i dvě desítky ingrediencí.

krémy

Pojďme se podívat na některé základní ingredience a na to, v čem jsou pro naši pleť dobré.

Retinol

Retinol je derivátem vitamínu A a najdete ho v nejrůznějších krémech či sérech. Aktivní složkou retinolu je tretinoin, který však u nás seženete pouze na lékařský předpis, vzhledem k tomu, že je u něj pravděpodobnější výskyt vedlejších účinků. Retinol je skvělým pomocníkem při boji s akné https://www.skinoren.cz/cs/akne-v-dospelosti/ a odstraňování jizev po akné. Pomůže také proti nadměrné pigmentaci a pigmentovým skvrnám. Bojuje také proti jemným vráskám, stejně jako třeba collagen.

Kyselina glykolová

Jedná se o kyselinu ze skupiny AHA kyseliny, která pomáhá zvyšovat produkci kolagenu a zbavuje nás svrchní vrstvy pokožky. Tím pleť čistí, zbavuje ji ucpaných pórů a působí také preventivně proti vráskám. Nejčastěji se tato kyselina aplikuje v séru, avšak najdete i různé čističe nebo tonika s příměsí kyseliny glykolové.

Niacinamid

Jedná se o formu vitamínu B3, který podporuje tvorbu keratinu a dodává vaší pokožce pevnost. Pomáhá také s udržováním hydratace ve vaší pokožce a mírní její začervenání. Proto je zvlášť vhodný pro ty, kteří trpí například rosaceou.

krém

Vitamín C

Vitamín C je skvělý antioxidant, který dodá vaší pleti to nejlepší. Pomáhá s boji proti jemným vráskám a jizvičkám. Podporuje také syntézu kolagenu. Pokud máte pokožku poškozenou sluncem, i s tím vám dokáže vitamín C pomoci. Pozor, při prvních aplikacích můžete cítit mírně štiplavý pocit nebo na sobě pozorovat drobné začervenání.