Stres je strašákem, se kterým nikdo nechce nic dělat

Pokud jste se někdy bavili s doktorem v Česku, řekne vám pouze otřepané fráze o tom, jak je třeba cvičit, jíst zdravě a další podobné kecy, a že to stačí ke štěstí a najednou jednoho dne procitnete a budete se rázem cítit zdravý a všechno. Valná většina doktorů nevěří na psychomedicínu a další „novoty“, které se oni v komunistické škole neučili. Například ale v Německu je naprosto běžné, že pokud má pacient problémy s léčbou, ať už jakoukoliv, posílají jej také na psychosomatické vyšetření. U nás se na to dívají doktoři skrz prsty, je ale studiemi prokázáno, že naše psychické zdraví má daleko větší vliv na naše fyzické zdraví a to dokonce více, než připouští taková ta lidová řečnost, že všechno souvisí se vším.

girl-429380_640

Valná většina lidí totiž na své zdraví kašle. A to nejen na své fyzické, ale i psychické, což poté vede k dalším následkům v podobě zhoršené léčby. Náš duševní stav má velký vliv, stres může zaházet s celým organismem, a pokud jsme dlouhodobě smutní či nešťastní, provází naše zdraví celá řada nejrůznějších nemocí a stavů, které bychom normálně neměli, či bychom se s nimi poprali daleko lépe.

Například fakt, že uleháte každý den vedle milované osoby, může zlepšit vaše zdraví mnohonásobně. Lidé, kteří tráví čas se svými blízkými a jsou daleko lépe socializováni, mají daleko lepší imunitní systém a jsou méně často nemocní.

joy-2483926_640

Lidé, kteří jsou šťastní ve svém životě, mají dobré sociální vazby a nebojí se být opravdoví nejen k ostatním, ale i k sobě, mají daleko šťastnější život.

A ti, kteří dokáží mít dobré vztahy s ostatními, mohou mít poté dobrý vztah ke svému vlastnímu tělu, především poté k sobě samým vnitřně. To pak dokáže naprosté zázraky a bude se vám daleko lépe a snáze shazovat váha, tvarovat tělo nebo jen žít zdravě. Takže využijte naši BMI tabulku a řekněte těm, které máte kolem sebe, že je máte rádi.