Mobilní dřevostavba s nízkými náklady na bydlení

Bydlet ve vlastním domě je snovou představou mnoha lidí, ale při pohledu na vývoj tržních cen nemovitostí se vám může zježit kůže. Velký zájem je dnes o mobilní dřevostavby, a to zejména kvůli jejich dostupnosti. A nejen to.

angrešt na zahradě

Může to být dostupný klíč k vlastnímu bydlení – ceny nemovitostí rostou i přesto, že celý svět zasáhl Covid-19 docela nevybíravým způsobem. Někteří odborníci tvrdí, že krize v důsledku pandemie má docela jiný profil, než jak tomu bylo u krizí ryze finančních, navíc řada lidí zjistila, že je pro ně výhodnější vlastnit nemovitost, jejíž hodnota se v čase příliš nemění, a to ani vzhledem k její amortizaci. Mít zkrátka svůj vlastní pozemek a vlastní střechu nad hlavou je stále větší jistota, než peníze uložené v různých nehmotných a fiktivních komoditách. Proto nelze očekávat pokles cen nemovitostí na trhu a to pro mnohé z nás znamená takřka nedostupné bydlení, pokud se nechceme upsat na zbytek života hypotékou.

Stačí se rozhlédnout kolem sebe a zjistíte, že koupě středně velkého bytu o dispozici 2 plus 1 v malém městě se běžně vyšplhá na dva až pět milionů korun a zdá se, že tato cenová hranice ještě není konečná. Započítat byste však také měli dodatečné náklady na bydlení, jako je platba do fondu oprav, centrální vytápění, teplá voda atp.

srdce v živém plotě

Když se nad tím trochu víc do hloubky zamyslíte, zjistíte, že mobilní dřevostavba Top mobilní domy bude dostupnější a navíc lze výrazně ušetřit nízkými požadavky na údržbu, vlastní studnou, solárními panely na ohřev vody a fotovoltaickými panely, vytápěním dřevem a vařením na plynové bombě, aniž byste platili pevný tarif zemního plynu.

Spočítat si finanční nákladnost je poměrně snadné, některé z nás ovšem může odradit samotná představa mobilheimu, kdy se domníváme, že jde o malé, neútulné příbytky, kde se budeme většinu času jen tísnit. Z tohoto omylu vás vyvedou fotografie samotných objektů, anebo přímo návštěva ukázkových staveb, kde si vše můžete na vlastní kůži doslova osahat.